Rytmus. Čím jezdí piešťanský Kanye

Nový, starý, půjčený a modrý. 4 zásadní auta Patrika Vrbovského


Fotka nahoře: Stravování na pumpě mužům prostě svědčí. Foto: FB, PRV.

Co si budeme povídat, jestli už jste v životě viděli alespoň jeden klip od některé z předních hvězd hip hopu, tak asi víte, že se v nich především musí ukazovat, kam to člověk dotáhnul, kolik vydělal a co si za to může pořídit. Ve zkratce by se to dalo shrnout do hesla: ženy, zpěv a rychlé káry. A protože videoklipy jsou dneska hlavně o product placementu, kterému se zpěváci a zpěvačky věnují i na sociálních sítích, nemůže se nikdo divit, že pochodující reklamní billboardy na své fanoušky působí 24 hodin denně, a musí tedy nepřetržitě dávat na odiv svůj požehnaný životní styl. 

Kromě našeho ultimátního výberu sedlá Rytmus kdejakého Medvěda. Foto: FB, Michal Petrik
Kromě našeho ultimátního výberu sedlá Rytmus kdejakého Medvěda. Foto: FB, Michal Petrik

Nikdo jiný v tom neumí chodit tak jako Patrik Vrbovský alias Rytmus. Ten se už v začátcích své kariéry zhlédl v lifestylu amerických hiphopových ikon a snažil se mladým fanouškům ukazovat, že i obyčejný kluk z Piešťan si může v případě úspěchu sáhnout na oblečení luxusních značek, ale hlavně na volanty drahých aut. Nadšený autíčkář ve svých klipech defiluje s množstvím nádherných vozů. Ne všechny mu říkají pane, jak už to tak chodí, ale důležité je, že mu pomáhají prezentovat určitou image. Podobně to v českém rybníčku vidíme třeba u Leoše Mareše, který se stal jakýmsi etalonem „slavného majitele krásných aut“. V našich vodách podobných majitelů, již by své nákupy luxusních aut dávali na odiv, zase tolik není. Většina sběratelů drahých nebo raritních aut se totiž drží stranou mediálního výsluní. A co tedy všechno prošlo Rytmusovou garáží?

TAKY CHCI NĚJAKÝ KRÁSNÝ AUTO:

Volha 21 – r.v:1969

229 000Kč Chci vědět víc!

Bmw F10 520d automat

329 000Kč Chci vědět víc!

Žiju si svůj diskopříběh:

Nový: Mercedes-Benz S-Class

Oslavný epos na tohle auto od jiného slovenského rapera:

Nejnovějším přírůstkem do Rytmusovy sbírky je nová S-kláda za 100 tisíc eur (2,5 mil Kč). Ve zkratce etalon prémiových limuzín a kouzelný koberec, co se týče jízdy po rozbitých slovenských i českých silnicích. A jako bonus dostanete spoustu místa, sci-fi technologie zítřka a Mercedes básní o sedačkách s masáží pomocí lávového kamení (ve skutečnosti v těch sedačkách láva ani šutry nejsou, ale marketing je to dobrý). Rytmus se autem pochlubil na Instagramu pár dní poté, co na D1 sjel se sportovním vozem Nissan GT-R do škarpy po nerovném boji s aquaplaningem. Japonský supersport byl půjčený, ale naštěstí to odnesly jen plasty a možná trochu i Rytmusovo ego. 

 

Starý: Bentley Continental

Bentley zajel Patrik ještě s Darou. Foto: Profimedia
Bentley zajel Patrik ještě s Darou. Foto: Profimedia

Níže video jen o vyblejskání Rytmusova Bentleye. Náš speciální rozhovor o detailingu máme tady.

Starý dobrý Conti. Letos automobilka představila po dlouhých letech novou generaci, ale ta předchozí byla pořád oblíbená především u anglických fotbalistů. Američtí rapeři dost často sázejí na velká SUV (Cadillac Escalade), protože jezdí ve velké partě nebo s bodyguardy. Rytmus je ale Pán a jezdí často sólo, případně s partnerkou, takže mu společnost dlouho dělalo tohle stylové a velmi výkonné kupátko s dvanáctiválcem a šesti stovkami koní pod kapotou. Rytmus si ho navíc nechal vylepšit všelijakými vizuálními doplňky. Bentley je pro spoustu celebrit tak trochu extra kvádrem, které zvládá byznys i sport. Pro Rytmuse byl Conti nerozlučným partnerem a jedním z prvních luxusních aut.

 

Půjčený: Rolls-Royce Phantom Coupé

Luxusní limuzína dlouhá jako Lovosice se dveřmi, co se vyklápějí proti směru. Nádhera a tradice, která hudební hvězdy přitahuje jako petrolejka můru. Rytmus se za volantem britské klasiky objevil v jednom z klipů, a dokonce s ním pár týdnů jezdil i v civilu. Ano, Rolls mu nepatřil, stejně jako již zmíněný bouraný Nissan GT-R a mnoho dalších vozů, které si půjčil kvůli natáčení videoklipů nebo pro své YouTube pásmo Rapíky starej matere, kde se vozil na různých autech a naživo rapoval některé ze svých starších hitů. Někdo to může vnímat jako okaté a prázdné machrování, ale pokud jste fanda do aut, nechtěli byste jich vyzkoušet co nejvíc naživo, místo toho, abyste na ně klikali jen ve videohrách jako Gran Turismo?

Kromě smyslu pro auta má naštěstí i smysl pro humor:

Modrý: Lamborghini Aventador SV

Stádo modrách koní. Foto: FB Patrik Rytmus Vrbovský.
Stádo modrých koní. Foto: FB, Patrik Rytmus Vrbovský.

750 koní, výrazná pastelová barva a cenovka půl milionu amerických dolarů (11 mil Kč). Tohle je auto, ve kterém chcete být vidět. A proto se vyplatí si připlatit za verzi bez střechy, která stojí ještě o pár desítek tisíc víc. Rytmus tohle auto využil ve videoklipu a nasekal desítky fotek na Instáč. Ale ani tenhle italský plnokrevník mu nepatřil. 

POTŘEBUJU VELKÝ RAPERSKÝ SUV:

Fiat Sedici 4×4 2.0 Mjtd

134 900Kč Chci vědět víc!

Kia Sportage 1.6 Navigator

300 000Kč Chci vědět víc!

Není se proč zlobit, většina instagramových i mediálních celebrit podobné výpůjčky provozuje na denní bázi, vyznat se v tom, co si kdo opravdu koupil a co musí zítra vrátit, je pro normálního smrtelníka téměř nemožné. Je ale dobré na to myslet, když srovnáváte svůj životní styl s pozlátkem sociálních sítí. V autopůjčovnách si dnes můžete půjčit téměř cokoliv – na týden, víkend, den nebo třeba i hodinu. Záleží jen na vaší fantazii a finančních možnostech. Občas to zkuste, protože taková investice vám může pomoci při rozhodnutí, co si nastěhovat do vlastní garáže natrvalo. Auto je velká investice a není nic lepšího než si pár týdnů po jeho koupi uvědomit, že jste trefili do černého.

Pošlete to dál


STAHUJ APLIKACI LETGO

# #
Václav Rybář
Původně psal o kultuře a možná i proto v autech a cestování vždycky nějaký příběh, schovaný za konkrétní značkou nebo destinací. Už několik let píše pro časopis Faster, web Garaz.cz a několik travel magazínů. Miluje zakroucené alpské silničky a postupně odškrtává na mapách země, ve kterých se dá podniknout pořádný roadtrip.